DRUHÝ TRIMESTR

Základ zůstává (Omega 3, D3+K2, Pregnancy Complex + přidejte K2, pokud již neužíváte), naopak ubírám na kyselině listové. Stále je její příjem klíčový, ale není třeba ji navyšovat tak jako v prvních týdnech těhotenství. Pokud užíváte Myo Inositol, též jej můžete vysadit, svou práci již odvedl.

VITAMÍN K2 – pokud dlouhodobě užíváte vitamín D3 v dávkách, které mají u dospělého jedince smysl, řekněme 1000 jednotek/den a více (a je jedno v jaké souvislosti, zda v těhotenství nebo v běžném režimu fungování organismu), je důležité mít pod kontrolou též příjem vitamínu K2. D3 a K2 jsou parťáci a dlouhodobě je od sebe nelze odtrhávat, tedy ne bez negativních dopadů. Zastávají funkce v organismu, které na sebe navazují a aby mohlo vše optimálně fungovat, musí saturace organismu déčka i káčka hrát prim. K2 má totiž mimo již zmíněných benefitů vliv také na optimální distribuci vápníku do kostí a zubů. Vitamín D3 napomáhá k maximálnímu vstřebání vápníku ze stravy. Pokud by následně nepřišel na řadu vitamín K2, který vápník doručil tam, kam má, mohl by se nadbytek vápníku ukládat do měkkých tkání, např. v cévách, což je zkrátka začátek problému.

Kombinace D3+K2 je klíčová zejména pro dospělé jedince, u dětí zejména do jednoho roku se vitamín K2 zpravidla nejeví jako deficitní. K deficitu vitamínu K2 se zkrátka musíme v průběhu života propracovat (neoptimální strava, příliš sterilní prostředí atd.). Více o problematice vitamínu D3 a dětské suplementaci v článku: VITAMÍN D – proč je důležitý pro děti, dospělé a těhotné ženy? A jak jej užívat?

Přidejte komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení do členské sekce
Zapomenuté heslo
Vložte e-mailovou adresu nebo uživatelské jméno