Jaké doplňky stravy jsem užívala v těhotenství a proč?

Bylo mi jasné, že čím kvalitněji prožiji těhotenství, tím kvalitněji prožiji i šestinedělí a mateřství. Vše současné udává kvalitu pro mnoho budoucího. Věděla jsem, že čím více o sebe budu pečovat v těhotenství, tím snadnější pro mě bude ten novorozenecko-mateřský start včetně kojení, hormonálních a emočních vln a celkového návratu zpět do kondice. Myslím, že i fakt, že už máme Olíčka mě tak nějak více utvrzuje v tom, že bych chtěla mít z čeho brát (zdroje energie a vitality nechci nechat vyschnout). Mateřství miluji a myslím, že čím více dětí budu mít, tím více v kondici budu chtít být, protože všechny okamžiky jsou kouzelné a všechny si budu chtít vychutnat na maximum.

HLAVNĚ ŽIVINOVĚ NESTRÁDAT

Je více než jasné, že v době těhotenství je naše tělo vystaveno zvýšený nárokům a to hned v několika ohledech. Je třeba, abychom disponovaly dostatečným množstvím klíčových mikronutrientů pro základní vývoj miminka (plodu). To je ale jen základ. Jde totiž o to, zda poskytnu jen základní nebo optimální výbavu. A taky pochopitelně myslím na sebe a své zdraví – chci se přeci udržet v kondici a nechci jet na rezervu.

Pokud to cítíte podobně, pak už to samo o sobě znamená více než koupit jen nějaký těhu-mama-vitamín. Znamená to jít trochu více do hloubky a o dost méně poslouchat mýty a zaběhnuté 30let staré postupy. Ano, dostatek zakysané smetany kojení nezachrání a po dobře zvolených (ale nakonec myslím, že ani po chybně zvolených) vitamínech nejsou velké děti. Už víme, že není zrovna nejlepší máčet dudlík do moučkového cukru nebo rumu, že není dobré místo ultrazvuku chodit na rentgeny apod. Škoda, že z této stejné doby přežívají i další mýty, které přejímáme bez okolků do svých životů a ještě jej kolikrát předáváme dál svým kamarádkám jako životní moudra.

Zpět k tématu.

Díky druhému těhotenství jsem pochopila zase o něco více souvislostí a ověřila si mnoho v praxi. Mohla jsem porovnávat a byť jsem měla mezi těhotenstvími pauzu zhruba 4 roky (otěhotnění 28 vs 32 let a porod 29 vs 33let), bylo pro mě druhé těhotenství v některých ohledech daleko snazší. Tělo bylo připravenější – ladila jsem se dostatečně dlouho na početí a bylo to znát.

Já vím, že je každé těhotenství jiné, nakonec i my samy jsme jiné, ušly jsem další kus cesty, kdy nás život formoval. I tak jsou ale ohledy, v kterých porovnávat můžeme. Např. pokud máte jako já geneticky nadělené křečové žíly. Je porovnání jasné a to obzvlášť, když druhým těhotenstvím v tomto ohledu uspějete daleko lépe než u toho prvního. Člověk by to čekal naopak.

Přidejte komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení do členské sekce
Zapomenuté heslo
Vložte e-mailovou adresu nebo uživatelské jméno